Ilmarinen vähensi omistustaan Outotecissä
Ilmarisen omistusosuus Outotec Oyj:n osake- ja äänimäärästä on osakemyynnin seurauksena alittanut viiden prosentin liputusrajan 21.6.2018.
Ilmarinen omistaa nyt Outotec Oyj:n osakkeita 8 935 072 kpl, mikä vastaa 4,88 prosenttia yhtiön osake- ja äänimäärästä.
Liputusilmoitus on annettu 21.6.2018 klo 10.10.
Ajankohtaista
Liputusilmoitus: GRK Infra Oyj
Ilmarisen osuus GRK Infra Oyj:n osakkeista ja äänistä on 21.9.2026 laskenut alle viiden prosentin.
Ilmarinen palkittiin aktiivisesta omistajuudesta
Ilmarinen on palkittu ensimmäisenä Defence Owner of the Year 2026 -tunnustuksella. Uusi palkinto myönnetään sijoittajalle, joka ei ainoastaan omista yrityksiä vaan edistää niiden kasvua ja kehittymistä aktiivisella omistajuudellaan.
Ilmarinen ja OP Pohjola: 300 miljoonaa euroa vauhdittamaan pk-yritysten kasvua ja investointeja Suomessa
Ilmarinen ja OP Pohjola käynnistävät 300 miljoonan euron kasvurahoitusohjelman kasvuyritysten menestyksen mahdollistamiseksi. Yhteistyön kautta yrityksille kanavoituva rahoitus tuo pk-yrityksille lisää kasvun mahdollisuuksia ja kiihdyttää talouden myönteistä kehitystä eri puolilla Suomea.