Uutiset ja tiedotteet

Tervetuloa lukemaan Ilmarisen uutisia. Tässä osiossa ovat uusimmat uutisemme sekä tiedotteemme. Laajemmat artikkelit ja blogit löydät Ajankohtainen huominen -osiosta.

Lisää uutisia ja tiedotteita

Suodata:
  1. ​​Ilmarisen nimissä lähetetty huijausviestejä​
    Olethan tarkkana, jos saat meiltä tekstiviestin tai sähköpostia. Viime aikoina on havaittu huijaustekstiviestejä, joissa Ilmarisen nimissä pyydetään tunnistautumaan pankkiin erillisellä sivustolla osoitteessa ilmarinen.com. Kyseessä on tietojenkalasteluyritys, jonka tarkoituksena on saada haltuun henkilökohtaisia tietoja, kuten verkkopankkitunnuksia.
    ​​Ilmarisen nimissä lähetetty huijausviestejä​
  2. Ilmarisen tilinpäätös 2024: Sijoitukset tuottivat 8,6 prosenttia eli 5 miljardia euroa – vakavaraisuus vahvistui ja tehokkuus parani
    Ilmarisen sijoitustuotto oli 8,6 prosenttia. Kustannustehokkuus parani edelleen. Vakuutusmaksutulo kasvoi 2 prosenttia ja hoitokulut laskivat 2 prosenttia.
    Ilmarisen tilinpäätös 2024: Sijoitukset tuottivat 8,6 prosenttia eli 5 miljardia euroa – vakavaraisuus vahvistui ja tehokkuus parani
  3. Yhä useamman yrittäjän työtulo kohdillaan vuonna 2024
    Vuonna 2024 kävimme 12 000 yrittäjäasiakkaamme kanssa yhdessä läpi heidän työtulonsa ajantasaisuuden. Edellisvuoteen 2023 verrattuna yhä useampi reagoi saamaansa työtuloehdotukseen.
    Yhä useamman yrittäjän työtulo kohdillaan vuonna 2024
  4. Työeläkevakuuttamisen vuosi 2025 – tämä kaikki muuttuu
    Vuoden vaihduttua työnantajan on hyvä huomioida muutokset työeläkemaksuissa. Myös yrittäjän työtulo on hyvä tarkistaa, että se vastaa tämänhetkistä työpanosta.
    Työeläkevakuuttamisen vuosi 2025 – tämä kaikki muuttuu
  5. Viivästyskorko on 11,5 prosenttia 1.1.–30.6.2025
    TyEL- ja YEL-vakuutusmaksujen viivästyskorko on yksitoista ja puoli (11,5) prosenttia alkuvuoden 1.1.–30.6.2025.
    Viivästyskorko on 11,5 prosenttia 1.1.–30.6.2025
  6. Joululahjoituksemme tukee vähävaraisia lapsiperheitä
    Tuemme tänä vuonna joululahjoituksellamme vähävaraisia lapsiperheitä Suomessa.
    Joululahjoituksemme tukee vähävaraisia lapsiperheitä
Näytetään 6/117
Näytä lisää