Verkkopalvelussamme on käyttökatko 4.–5.12.
Viikonloppuna verkkopalvelumme ovat ylläpitotöistä johtuen tilapäisesti pois käytöstä.
TyEL- ja YEL-asiakkaiden verkkopalvelut ovat pois käytöstä 4.–5.12. Käyttökatko alkaa perjantai-iltana klo 17 ja palvelut ovat taas käytössä lauantaina klo 22 alkaen.
Pahoittelemme ylläpitotöistä johtuvia käyttökatkoja!
Ajankohtaista
Ilmarisen nimissä lähetetty huijausviestejä
Olethan tarkkana, jos saat meiltä tekstiviestin tai sähköpostia. Viime aikoina on havaittu sähköpostin välityksellä toimitettuja huijausviestejä, joissa Ilmarisen nimissä kehotetaan kirjautumaan verkkopalveluun ja antamaan tilinumero vakuutusmaksun palautusta varten. Kyseessä on tietojenkalasteluyritys, jonka tarkoituksena on saada haltuun henkilökohtaisia tietoja, kuten verkkopankkitunnuksia.
Ilmarisen hallituksen jäseneksi ja varapuheenjohtajaksi Minna Helle
Ilmarisen hallituksen jäseneksi ja varapuheenjohtajaksi on valittu Elinkeinoelämän keskusliitto ry:n toimitusjohtaja Minna Helle.
Ilmarisen suhdanneindeksi: Onko kasvu jumissa Hormuzin salmessa?
Työntekijämäärä laski toukokuussa Ilmarisen suhdanneindeksiin kuuluvissa yrityksissä -0,7 prosenttia verrattuna edelliseen vuoteen. Kahden plusmerkkisen kuukauden jälkeen negatiivinen kehitys voi yllättää, mutta talouden käänne on usein aluksi epätasainen.