Ilmarisen toimitalo ulkoa, kuvituskuva.
Uutinen 4.12.2020

Verkkopalvelussamme on käyttökatko 4.–5.12.

Viikonloppuna verkkopalvelumme ovat ylläpitotöistä johtuen tilapäisesti pois käytöstä.

TyEL- ja YEL-asiakkaiden verkkopalvelut ovat pois käytöstä 4.–5.12. Käyttökatko alkaa perjantai-iltana klo 17 ja palvelut ovat taas käytössä lauantaina klo 22 alkaen.

Pahoittelemme ylläpitotöistä johtuvia käyttökatkoja!

Ajankohtaista

Tiedote 15.7.2026

Ilmarisen suhdanneindeksi: Taloudessa on kasvun merkkejä, mutta työmarkkinat seuraavat viiveellä

Työntekijämäärä laski kesäkuussa Ilmarisen suhdanneindeksiin kuuluvissa yrityksissä 0,1 prosenttia vuodentakaisesta. Vaikka indeksi jäi niukasti miinukselle, talouden piristymisestä on merkkejä näkyvissä. Työmarkkinoilla käänne näkyy kuitenkin viiveellä.

Ilmarisen suhdanneindeksi: Taloudessa on kasvun merkkejä, mutta työmarkkinat seuraavat viiveellä

Uutinen 17.6.2026

​​Ilmarisen nimissä lähetetty huijausviestejä​

Olethan tarkkana, jos saat meiltä tekstiviestin tai sähköpostia. Viime aikoina on havaittu sähköpostin välityksellä toimitettuja huijausviestejä, joissa Ilmarisen nimissä kehotetaan kirjautumaan verkkopalveluun ja antamaan tilinumero vakuutusmaksun palautusta varten. Kyseessä on tietojenkalasteluyritys, jonka tarkoituksena on saada haltuun henkilökohtaisia tietoja, kuten verkkopankkitunnuksia.

​​Ilmarisen nimissä lähetetty huijausviestejä​
Lisää uutisia ja tiedotteita
Sivu päivitetty viimeksi