Ilmarisen toimitilarakennus ulkoa, kuvituskuva.
Tiedote 18.12.2019

Ilmarisen osuus Metsä Boardin yhtiökokousäänistä pieneni

Ilmarisen osuus Metsä Board Oyj:n yhtiökokouksessa käytössä olevista äänistä alitti 17.12.2019 viiden prosentin rajan.

Äänimäärä laski alle liputusrajan, kun Metsä Board Oyj toteutti ja rekisteröi osakemuunnon A-sarjasta B-sarjaan.

Osakemuunnoksen jälkeen Ilmarisen osuus osakkeista on 2,74 prosenttia ja äänistä 3,40 prosenttia. Liputusilmoitus on annettu 17.12.2019 kello 12.03.

Ajankohtaista

Uutinen 22.9.2026

Ilmarinen palkittiin aktiivisesta omistajuudesta

Ilmarinen on palkittu ensimmäisenä Defence Owner of the Year 2026 -tunnustuksella. Uusi palkinto myönnetään sijoittajalle, joka ei ainoastaan omista yrityksiä vaan edistää niiden kasvua ja kehittymistä aktiivisella omistajuudellaan.

Ilmarinen palkittiin aktiivisesta omistajuudesta

Tiedote 4.6.2026

Ilmarinen ja OP Pohjola: 300 miljoonaa euroa vauhdittamaan pk-yritysten kasvua ja investointeja Suomessa

Ilmarinen ja OP Pohjola käynnistävät 300 miljoonan euron kasvurahoitusohjelman kasvuyritysten menestyksen mahdollistamiseksi. Yhteistyön kautta yrityksille kanavoituva rahoitus tuo pk-yrityksille lisää kasvun mahdollisuuksia ja kiihdyttää talouden myönteistä kehitystä eri puolilla Suomea.

Ilmarinen ja OP Pohjola: 300 miljoonaa euroa vauhdittamaan pk-yritysten kasvua ja investointeja Suomessa
Lisää uutisia ja tiedotteita
Sivu päivitetty viimeksi