Uutinen 31.8.2020

Ilmarinen näkyy Finanssialan Instagramissa

Ilmarisen edustajat ylläpitävät tällä viikolla Finanssialan Instagram-tiliä. Tarkoituksena on tehdä työskentelyä Ilmarisessa ja koko finanssialalla tunnetuksi.

Tällä viikolla kannattaa ottaa Finanssialan Instagram-tili seurantaan. Tiliä ylläpitävät viikon ajan Sonja ja Miriam Ilmarisen eläke- ja vakuutuspalveluista. Luvassa on tietoa, kuvia, videoita ja tunnelmia työskentelystä Ilmarisella. 

Viikon aikana Miriam ja Sonja kertovat työstä Ilmarisesta keskittyen Instagram-tarinoiden eli storyjen tekoon. 

Ota siis Finanssialan Instgram-tili "Finanssialalle" seurantaan. Samalla kannattaa ottaa seurantaan Ilmarisen oma Instagram-tili "Ilmarinen_parempaa_elamaa". 

Ajankohtaista

Tiedote 15.5.2026

Ilmarisen suhdanneindeksi: Työntekijämäärän kasvu jatkuu

Työntekijämäärä nousi huhtikuussa Ilmarisen suhdanneindeksiin kuuluvissa yrityksissä +0,3 prosenttia verrattuna edelliseen vuoteen. Plusmerkkinen tulos on toinen lähes kolmen vuoden negatiivisen kehityksen jälkeen.

Ilmarisen suhdanneindeksi: Työntekijämäärän kasvu jatkuu
Lisää uutisia ja tiedotteita
Sivu päivitetty viimeksi