Uutinen 10.6.2024

Ilmarinen näkyy Finanssialalle-Instagramissa

Ilmarisen kesätyöntekijät ylläpitävät tällä viikolla "Finanssialalle" Instagram-tiliä. Tarkoituksena on tehdä työskentelyä Ilmarisessa ja koko finanssialalla tunnetuksi.

Tällä viikolla kannattaa ottaa Finanssialalle Instagram-tili seurantaan. Tiliä ylläpitävät viikon ajan kesätyöntekijämme Laura, Tuulia ja Veera Ilmarisen eläke- ja vakuutuspalveluista. Luvassa on tietoa, haastatteluja, kuvia, videoita ja tunnelmia työskentelystä Ilmarisella. 

Viikon aikana kesätyöntekijämme kertovat työstä Ilmarisessa keskittyen Instagramin storyjen tekoon. 

Ota siis Finanssialalle Instgram-tili seurantaan. Samalla kannattaa ottaa tietenkin seurantaan myös Ilmarisen oma Instagram-tili

Ajankohtaista

Tiedote 15.7.2026

Ilmarisen suhdanneindeksi: Taloudessa on kasvun merkkejä, mutta työmarkkinat seuraavat viiveellä

Työntekijämäärä laski kesäkuussa Ilmarisen suhdanneindeksiin kuuluvissa yrityksissä 0,1 prosenttia vuodentakaisesta. Vaikka indeksi jäi niukasti miinukselle, talouden piristymisestä on merkkejä näkyvissä. Työmarkkinoilla käänne näkyy kuitenkin viiveellä.

Ilmarisen suhdanneindeksi: Taloudessa on kasvun merkkejä, mutta työmarkkinat seuraavat viiveellä

Uutinen 17.6.2026

​​Ilmarisen nimissä lähetetty huijausviestejä​

Olethan tarkkana, jos saat meiltä tekstiviestin tai sähköpostia. Viime aikoina on havaittu sähköpostin välityksellä toimitettuja huijausviestejä, joissa Ilmarisen nimissä kehotetaan kirjautumaan verkkopalveluun ja antamaan tilinumero vakuutusmaksun palautusta varten. Kyseessä on tietojenkalasteluyritys, jonka tarkoituksena on saada haltuun henkilökohtaisia tietoja, kuten verkkopankkitunnuksia.

​​Ilmarisen nimissä lähetetty huijausviestejä​
Lisää uutisia ja tiedotteita
Sivu päivitetty viimeksi