Uutiset ja tiedotteet
Tervetuloa lukemaan Ilmarisen uutisia. Tässä osiossa ovat uusimmat uutisemme sekä tiedotteemme. Laajemmat artikkelit ja blogit löydät Ajankohtainen huominen -osiosta.
Työeläkemaksut vuodelle 2026 on vahvistettu
Sosiaali- ja terveysministeriö on vahvistanut vuoden 2026 työeläkevakuutusmaksut. Työnantajan eläkevakuutuksen (TyEL) keskimääräinen perittävä maksu on 24,4 prosenttia palkkasummasta vuonna 2026.
Työeläkemaksut vuodelle 2026 on vahvistettuLisää uutisia ja tiedotteita
Suodata:
-
Uutinen
4.2.2019
Aarnio-Isohanni eronnut Ilmarisen hallituksestaMarja Aarnio-Isohanni on irtisanoutunut Ilmarisen hallituksesta.Aarnio-Isohanni eronnut Ilmarisen hallituksesta
-
Tiedote
1.2.2019
Tutkimus: Eläkeläisten taloudellinen tilanne on keskimäärin hyvä – suurin osa on varautunut eläkepäiviinsäTuoreiden eläkeläisten taloudellinen tilanne on keskimäärin hyvä. Suurin osa on varautunut taloudellisesti eläkepäiviinsä. Toisaalta hyvä- ja huono-osaisuus tuntuu kasautuvan, selviää Ilmarisen tekemästä kyselytutkimuksesta.Tutkimus: Eläkeläisten taloudellinen tilanne on keskimäärin hyvä – suurin osa on varautunut eläkepäiviinsä
-
Nimitykset
31.1.2019
Nimityksiä IlmarisessaKatso uusimmat nimitykset.Nimityksiä Ilmarisessa
-
Uutinen
30.1.2019
Korjaus Ilmarisen tilinpäätökseen 2017Ilmarisen vuotta 2017 koskevan tilinpäätöksen liitetiedossa sivulla 47 oli virheelliset luvut Hintsa Performance Oy:n ja M-Brain Oy:n osakemäärän ja omistusosuuden kohdalla.Korjaus Ilmarisen tilinpäätökseen 2017
-
Uutinen
29.1.2019
Miten omistaja voi vaikuttaa yrityksen vastuullisuuteen?Ilmarisen tehtävänä on sijoittaa eläkevaroja tuottavasti, turvaavasti ja vastuullisesti siten, että pystymme maksamaan eläkkeet myös tulevaisuudessa. Osana tätä tehtävää vaikutamme vastuullisuuden edistämiseen sijoituskohteinamme olevissa yrityksissä.Miten omistaja voi vaikuttaa yrityksen vastuullisuuteen?
-
Uutinen
21.1.2019
Vuosilaskenta käynnistyiTeemme kaikille sopimustyönantajille vuosilaskennan kevään aikana.Vuosilaskenta käynnistyi