Pasi Laine Ilmarisen hallitukseen
Ilmarisen hallintoneuvosto päätti muutoksista hallituksen kokoonpanoon.
Valmet Oyj:n toimitusjohtaja Pasi Laine aloittaa Ilmarisen hallituksen varsinaisena jäsenenä. Laine on aiemmin toiminut Ilmarisen hallintoneuvostossa ja hän siirtyy nyt hallitukseen Nokian Renkaat Oyj:n toimitusjohtajan Hille Korhosen tilalle.
Hallituksen varajäseneksi nimitettiin Head of HR and Knowledge Management Taina Tenhunen Hannes Snellman Asianajotoimisto Oy:sta. Tenhunen korvaa tehtävässä aiemmin eronneen Marja Aarnio-Isohannin.
Nimityksistä päätti Ilmarisen hallintoneuvosto kokouksessaan 5. maaliskuuta 2019.
Lue lisää:
Lisätietoja:
Leena Siirala, lakiasiainjohtaja, Ilmarinen, p. 050 483 4263
Ajankohtaista
Ilmarisen nimissä lähetetty huijausviestejä
Olethan tarkkana, jos saat meiltä tekstiviestin tai sähköpostia. Viime aikoina on havaittu huijaustekstiviestejä, joissa Ilmarisen nimissä pyydetään tunnistautumaan pankkiin erillisellä sivustolla esimerkiksi osoitteissa omt-avon.live/ llmarinen.help/ ilmarinen.com / ilmarinen-asiointi.com. Kyseessä on tietojenkalasteluyritys, jonka tarkoituksena on saada haltuun henkilökohtaisia tietoja, kuten verkkopankkitunnuksia.
Tuemme vähävaraisia lapsiperheitä – joululahjoitus Pelastakaa Lapset ry:n joulukeräykseen
Teemme tänä jouluna 26 000 euron lahjoituksen Pelastakaa Lapset ry:n joulukeräykseen. Joulukeräys auttaa vähävaraisia lapsiperheitä, ehkäisee syrjäytymistä ja tukee ahdistuneita nuoria.
Ilmarisen suhdanneindeksi: Työntekijämäärän lasku kiihtyi jälleen
Työntekijämäärä väheni marraskuussa Ilmarisen suhdanneindeksiin kuuluvissa yrityksissä -1,1 prosenttia verrattuna edelliseen vuoteen. Kyseessä oli suurin yksittäisen kuukauden aikana tapahtunut muutos yli 2,5 vuoteen.