Uutinen 28.4.2021

Asiakaspalvelun aukiolo vappuna

Ilmarisen eläke- ja vakuutuspalvelu sekä TyEL-laskutuspalvelu ovat perjantaina 30.4. avoinna kello 16 asti.

Ilmarisen asiakaspalvelun palveluajoissa on vappuna muutoksia. Eläke- ja vakuutuspalvelu sekä TyEL-laskutuspalvelu ovat avoinna vappuaattona 30.4. kello 8-16. Vappupäivänä 1.5. asiakaspalvelumme on suljettu.

Mukavaa ja rauhallista vappua!

Ajankohtaista

Tiedote 25.3.2026

Tutkimus: Epävarma maailmantilanne on lisännyt työkykyjohtamisen merkitystä

Työkyvyttömyys aiheuttaa vuosittain miljardiluokan kustannukset. Toimet sen ehkäisemiseksi korostuvat epävarmassa maailmantilanteessa. Vaikka taloudellinen tilanne on vaikea, haluavat yritykset edistää henkilöstön työkykyä. Tiedot selviävät Ilmarisen laajasta tutkimuksesta.

Tutkimus: Epävarma maailmantilanne on lisännyt työkykyjohtamisen merkitystä

Tiedote 16.3.2026

Ilmarisen suhdanneindeksi: Työntekijämäärien kehitys jakaa Suomen kahtia

Työntekijämäärä väheni helmikuussa Ilmarisen suhdanneindeksiin kuuluvissa yrityksissä -0,3 prosenttia verrattuna edelliseen vuoteen. Alueellisesti tarkasteltuna Länsi- ja Pohjois-Suomessa työntekijämäärät nousivat, kun taas Itä- ja Etelä-Suomessa suunta oli alaspäin.

Ilmarisen suhdanneindeksi: Työntekijämäärien kehitys jakaa Suomen kahtia
Lisää uutisia ja tiedotteita
Sivu päivitetty viimeksi